MIEJSCA
Z wizytą w Lapidarium Detalu Architektonicznego w Łodzi.
Miejsce obowiązkowe! 160 minut opowieści oraz zwiedzania i to wszystko mało…
Miejsce obowiązkowe! 160 minut opowieści oraz zwiedzania i to wszystko mało…
Sala Rycerska w ratuszu w Szprotawie (niem. Sprottau), w powiecie żaganskim, w województwie lubuskim.
Wyjątkowa okładzina ceramiczna przypisywana Adamowi Sadulskiemu, powstała w l.60 XX wieku. Wpisana do rejestru zabytków i w znacznej mierze zachowana na elewacji budynku w miejscowości Iłowa w wojewodztwie lubuskim, choć na początku zaaferowani widokiem, zakodowaliśmy, że na Dolnym Śląsku . Przepiękna i niepowtarzalna praca! Jesteśmy zachwyceni
Pałac Aleksandra Daniłowicza Mienszykowa w Sankt Petersburgu Źródło: https://www.liveinternet.ru/users/5634411/post501919740 Dwór kupca Igumnowa w Moskwie Źródło: https://www.liveinternet.ru/users/5386547/post501777076 Apartamentowiec Miansarovej (Gutmana – M.N. Miansarowa) w Moskwie Źródło: https://www.liveinternet.ru/users/4262933/post501578190 Kreml Wołgodzki Źródło: https://www.liveinternet.ru/users/5144129/post501362832 Dwór w Abramcewie https://www.liveinternet.ru/users/2384045/post473438403 Dom A. Puszkina Źródło: http://www.liveinternet.ru/community/1726655/post476197686 PAŁAC WOŁKOWA-JUSUPOWA W MOSKWIE Źródło: https://www.liveinternet.ru/users/babeta-liza/post471851183 Pałac w Kolomenskoje Źródło: https://www.liveinternet.ru/users/amayfaar/post455113069 Klasztor Suzdal Źródło: https://www.liveinternet.ru/users/babeta-liza/post442845185 Źródło: https://ceramicadecor.ru/blog/starinnye-pechi-s-izraztsami-foto-osobennyh-tvorenij-vseh-vremen/
Zapraszamy do wirtualnego muzeum poświęconego rodzinie Teichertów, twórców miśnieńskiej potęgi ceramicznej… Na zachętę kilkadziesiąt fotografii… HARMONOGRAM 2024 Na pełną ucztę zapraszamy na teichertmuseum-meissen.de
Źródło ilustracji: „Deutsche Renaissance eine Sammlung von Gegenständen der Architektur, Decoration und Kunstgewerbe in Original-Aufnahmen.”
Źródło: deutsche-digitale-bibliothek.de
Źródło ilustracji: A.O. Heikel „Die Gebäude der Čeremissen, Mordwinen, Esten und Finnen”, 1888 r. digitale-sammlungen.de
Ponoć 1 zdjęcie jest jak 1000 słów… W tym przypadku powiedzenie to nie ma zastosowania. Żeby poczuć to ludowe piękno, nostalgię, refleksję itp. to koniecznie trzeba odwiedzić TO miejsce. Wybieraliśmy się do Szczytna od 15 lat…
Piękne miejsce… Polecamy skansen w Osieku
Źródło: ” Unser Heim im Schmuck der Kunst : ein Bildercyclus zur Einrichtung des Wohnhauses in künstlerischer Ausstattung”
Centrum Torunia i… można przenieść się w czasie… Park Etnograficzny w Toruniu.
Polecamy Muzeum w Kole. Bardzo interesująca wystawa.
Centrum miasta i… można uciec od współczesności. Polecamy Łódzki Park Kultury Miejskiej.
To miejsce, to znakomity wybór dla miłośników ceramiki…
Ponoć 1 zdjęcie jest jak 1000 słów… W tym przypadku powiedzenie to nie ma zastosowania. Żeby poczuć to ludowe piękno, nostalgię, refleksję itp. to koniecznie trzeba odwiedzić TO miejsce. Wybieraliśmy się do Szczytna od 15 lat…
Bardzo lubimy wszelkiego rodzaju skanseny… Tym razem trafiliśmy do Olenderskiego Parku Etnograficznego w Wielkiej Nieszawce k/Torunia.
Zamek w Olsztynie to miejsce warte odwiedzin, choć nie ma imponujących zduńskich zbiorów dostępnych dla turystów, ale piec w holu głównym robi niesamowite wrażenie… Trzy pozostałe obiekty możemy ujrzeć dzięki serdeczności Pani Anny Malinowskiej z Działu Sztuki Dawnej i Rzemiosła Artystycznego. Oto one: A poniżej to co dostępne dla turystów: Nieco innych interesujących artefaktów: Spotkane na mieście:
Lubimy Toruń! Nie można się tu nudzić. Kolejne muzeum za nami…
Zamek w Lidzbarku Warmińskim udało się zobaczyć dopiero za trzecim razem…
Muzeum Mazurskie w Szczytnie słynie z kolekcji ludowych kafli mazurskich, ale poza nimi jest jeszcze wiele interesujących artefaktów, które warto pokazać miłośnikom zduństwa i codziennej przeszłości…