maciekburdzy@gmail.com

Zduńskie opowieści to serwis o kaflach, piecach i kominkach. Przedstawia dawne urządzenia grzewcze. Pokazuje zdjęcia, ciekawostki historyczne, rysunki, własne i cudze artykuły oraz odkrycia i wspomnienia. Zawiera i informuje o wydarzeniach z branży zduńskiej oraz wystawach muzealnych. Wywołuje uczucia od melancholii po uśmiech. Buduje zamiłowanie do dawnych rzeczy, które przeminęły oraz promuje kulturę ognia.

“Ceramika Babiogórska” Kaflarnia Suwaj

“Tylko pożyteczna praca sprawia radość naszej duszy” – takie motto przyświeca właścicielom i pracownikom 50-letniej kaflarni z Białki k/Makowa Podhalańskiego.

logo

Firma rozpoczęła swoją działalność w październiku 1959 roku, kiedy to po zapoznaniu się z procedurą ręcznego wyrabiania cegły, Pan Jan Suwaj, rozpoczął jej wytwarzanie. Jako jeden z nielicznych zakładów produkujących cegłę na tym terenie, miał w obecnych czasach duży wkład w zmianę oblicza wsi i okolic. Z własnoręcznie wyprodukowanej ekologicznej cegły,Jan Suwaj wybudował dom i warsztaty przeznaczone już wyłącznie do produkcji kafli.Zmiana wytwarzanego produktu wiązała się z zapotrzebowaniem na rynku oraz chęcią prowadzenia pracowni rękodzieła artystycznego. Praca ta dawała mu wiele satysfakcji, była spełnieniem jego marzeń. Nieustannie zdobywał nowe doświadczenia, szukał oryginalnych rozwiązań, by sprostać wymaganiom klientów, czym zaskarbił sobie dużą popularność i uznanie. W pierwszych latach funkcjonowania firmy, zatrudnienie znalazła tu cała rodzina. Jej wyroby wykonywane wówczas były całkowicie metodą ręczną i cechowały się wyjątkową precyzją, dokładnością i wysoką jakością. 15 czerwca 1991 r. firmę przejął syn, kontynuując rodzinną tradycję wytwarzania kafli.

Kafle produkowane w manufakturze są z najlepszej jakości polskiej gliny, są wykonywane ręcznie i w bogatej kolorystyce. Jak czytamy na stronie internetowej producenta :   kafle to piękny element dekoracyjny każdego domu. Powstałe z niego piece dają wyjątkowe i dobroczynne ciepło, które gromadzi wokół całą rodzinę. Są sercem domu.

A sam piec kaflowy? Tam też znajdziemy odpowiedź : Piec – sercem każdego domu. Pozwól, aby i on ożył!

Zobaczmy jakie ceramiczne dzieła powstają na Podhalu…

9 10 11 12 15 20 22 24 42 45 46 49 51 53

agnieszka8

ozd_1

Oprócz wyżej pokazanych kafli z “Ceramiki Babiogórskiej” Kaflarni Suwaj powstają tam także wolnostojące piecyki pokojowe oraz kuchenne. Poniżej fragment oferty :

33

34

35

piecyk-przenosny

Kaflarnia Suwaj jest mało znana… w związku z tym warto jej działalność szerzej upublicznić…

Kontakt do producenta : http://www.kaflesuwaj.pl/index1.php?str=kontakt

Planujesz kominek, piec lub kuchnię kaflową? Marzysz o piecu chlebowym lub do pizzy?

Skorzystaj z naszej oferty:

+48 504 481 668, maciekburdzy@gmail.com, kaflarnia-zduny.pl.

Świadczymy usługi na terenie całej Polski.

Wybrane artykuł