maciekburdzy@gmail.com

Zduńskie opowieści to serwis o kaflach, piecach i kominkach. Przedstawia dawne urządzenia grzewcze. Pokazuje zdjęcia, ciekawostki historyczne, rysunki, własne i cudze artykuły oraz odkrycia i wspomnienia. Zawiera i informuje o wydarzeniach z branży zduńskiej oraz wystawach muzealnych. Wywołuje uczucia od melancholii po uśmiech. Buduje zamiłowanie do dawnych rzeczy, które przeminęły oraz promuje kulturę ognia.

Manufaktura Sommerhuber

Ciekawy artykuł Agnieszki Krysy o miejscu od którego zaczęła się moja zduńska pasja…

Polecam 🙂

W niewielkim austriackim miasteczku Steyr zatrzymać powinien się każdy wytrawny „piecuch” – tutejsza manufaktura Sommerhuber ma ponad pięćset lat i tytuł… nadwornego dostawcy cesarskiego dworu. Od wieków pozostaje też własnością tej samej rodziny. Część jej bogatego dorobku podziwiać można w siedzibie firmy.
Więcej…

Ktoś kiedyś powiedział : de gustibus non disputandum est, czyli o gustach się nie dyskutuje. I wiele w tym słuszności, bowiem każdy z nas lubi coś innego. Podobnie jest w kontekście zbudowanych pieców kaflowych i wszelkich kominków. Dla ich właściciela może to być wymarzona “perełka”, dla innych zaś “wiocha”, “gniot”, “paskuda” czy “potworek”….  Podobnie może być w przypadku miłośników kafli…

Jednak gdy zapoznamy się z ofertą kaflarni Sommerhuber, tak już nie będzie. Każdy znajdzie coś dla siebie. W tej powstałej w 1491 ! roku manufakturze powstają przepiękne kafle, od stylów historycznych po bardzo, bardzo nowoczesne elementy wielkogabartytowe. Możemy tam znaleźć również ceramiczne ławki, meble do saun i spa oraz prześliczne grzejniki łazienkowe.  Firmowa ekspozycja zapiera dech w piersiach… a kilkadziesiąt okazów potrafi wzbudzić szacunek.

Czym innym jest znajdujące się tam muzeum… ale to innym razem 🙂

 

Planujesz kominek, piec lub kuchnię kaflową? Marzysz o piecu chlebowym lub do pizzy?

Skorzystaj z naszej oferty:

+48 504 481 668, maciekburdzy@gmail.com, kaflarnia-zduny.pl.

Świadczymy usługi na terenie całej Polski.

 

Wybrane artykuł