maciekburdzy@gmail.com

Zduńskie opowieści to serwis o kaflach, piecach i kominkach. Przedstawia dawne urządzenia grzewcze. Pokazuje zdjęcia, ciekawostki historyczne, rysunki, własne i cudze artykuły oraz odkrycia i wspomnienia. Zawiera i informuje o wydarzeniach z branży zduńskiej oraz wystawach muzealnych. Wywołuje uczucia od melancholii po uśmiech. Buduje zamiłowanie do dawnych rzeczy, które przeminęły oraz promuje kulturę ognia.

Kominek w gospodarstwie

Czterdziestoletni Sebastian, pochodzący ze Szczecina, kilka lat temu zamieszkał w Ostrowie Wielkopolskim. Tam pracuje jako optyk.

Jednak jego marzenia i przyszłe cele są związane z agroturystyką na wsi.

Długo szukał upragnionego miejsca na realizację swoich planów. Aż nadarzyła się okazja na kupno gospodarstwa  na pograniczu Wielkopolski i Dolnego Śląska. Pojechał, obejrzał i zachwycił się niewielkim gospodarstwem złożonym z pięciu budynków. Wszystkie wymagają remontu, jednak mają to “coś” czego Sebastian szukał. Inwestycje planuje na kilka lat a na dziś potrzebuje tylko domu dla siebie.

I tu pojawił się problem. W największym z pokoi stał klimatyczny, otwarty kominek… Wydał mu się piękny…ale niestety przeraźliwie dymił. Szukał przyczyny, wzywał kominiarza, kręcił szybrem i …nic.

Ostatnia nadzieja przyszła wraz ze zdunem: Ireneuszem Biadaszkiewiczem z Jarocina.

Zdun przyjechał, zobaczył a podczas kolejnej wizyty po trzech tygodniach i to w ciągu kilku godzin (murując nowe szamotowe palenisko i tynkując czopuch gliną) uratował wiejski kominek…

Sebastian pożegnał go wdzięcznym uśmiechem i wrócił do kominka by snuć plany na przyszłość.

 OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Planujesz kominek, piec lub kuchnię kaflową? Marzysz o piecu chlebowym lub do pizzy?

Skorzystaj z naszej oferty:

+48 504 481 668, maciekburdzy@gmail.com, kaflarnia-zduny.pl.

Świadczymy usługi na terenie całej Polski.

Wybrane artykuł