maciekburdzy@gmail.com

Zduńskie opowieści to serwis o kaflach, piecach i kominkach. Przedstawia dawne urządzenia grzewcze. Pokazuje zdjęcia, ciekawostki historyczne, rysunki, własne i cudze artykuły oraz odkrycia i wspomnienia. Zawiera i informuje o wydarzeniach z branży zduńskiej oraz wystawach muzealnych. Wywołuje uczucia od melancholii po uśmiech. Buduje zamiłowanie do dawnych rzeczy, które przeminęły oraz promuje kulturę ognia.

Specjalizujemy się tylko i wyłącznie, w budowie kominków grzewczych, pieców i kuchni kaflowych. Nasze kominki i piece kaflowe są zdolne ogrzewać dom w sposób ciągły i komfortowy przy dwu-, trzykrotnym załadunku drewna na dobę. Zbudowane przez nas kominki, oprócz aspektu wizualnego, są źródłem znacznych oszczędności przez zastosowanie drewna jako paliwa do ogrzania domu. Wymierny efekt, osiągamy przez stosowanie najnowszej generacji materiałów akumulacyjnych. W takim przypadku, działanie wkładu kominkowego łączymy z ceramicznymi modułami akumulacyjnymi, których bryły akumulują ciepło i promieniują nim przez 8-12 godzin lub wodnymi wymiennikami ciepła, ogrzewającymi wodę centralnego ogrzewania lub użytkową. Ciepło kominka grzewczego oddawane jest za pomocą promieniowania całej powierzchni kominka a w związku z przejęciem przez masę kumulacyjną nadwyżki ciepła i sukcesywne jej uwalnianie w czasie, nie występuje efekt przegrzania pomieszczenia i zachowany jest wysoki komfort cieplny przez wiele godzin.

 

Jesteśmy przedstawicielem renomowanych, oferujących wkłady kominkowe i piecowe, które idealnie wpisują się w proponowane bryły kominków, ze względu na design i parametry grzewcze. Z szacunku do naszych Klientów, do budowy stosujemy materiały najwyższej jakości. W ten sposób powstają wysokiej jakości  pieco-kominki, przy których nasi Klienci rozkoszują się ogniem, a naturalne ich ciepło wykorzystują do tworzenia zdrowej i miłej atmosfery.

Oferujemy wkłady kominkowe sprawdzonych producentów (kliknij w logo):

 

 

Oferujemy także tzw. ciepłe modułowe zabudowy kominków: