maciekburdzy@gmail.com

Zduńskie opowieści to serwis o kaflach, piecach i kominkach. Przedstawia dawne urządzenia grzewcze. Pokazuje zdjęcia, ciekawostki historyczne, rysunki, własne i cudze artykuły oraz odkrycia i wspomnienia. Zawiera i informuje o wydarzeniach z branży zduńskiej oraz wystawach muzealnych. Wywołuje uczucia od melancholii po uśmiech. Buduje zamiłowanie do dawnych rzeczy, które przeminęły oraz promuje kulturę ognia.

Szkoła Muzyczna w Szczecinie

Każdy szczecinianin zna to miejsce. Zabytkowa willa przy najdłuższej ulicy miasta…

Dziś siedziba Państwowej Szkoły Muzycznej przy ul. Al. Wojska Polskiego 115, dawniej Falkenwalderstrasse 60b w willi należącej niegdyś do rodziny Grawitzów. Budynek powstał wg projektu W.O. Zimermanna z 1897roku. Jego budowa została zakończona 14 maja 1898 roku.
W budynku zachowały się dwa piękne kominki …
Pierwszy kominek to duży i reprezentacyjny okaz z żeliwnym wsadem na węgiel. Portal został wykonany z bogato zdobionych kafli w zielonej glazurze. Okap kominka jest murowany a wypełnienie paleniska (po montażu wsadu węglowego) zostało uzupełnione białymi płytkami ceramicznymi z motywem kwiatowym. Przed paleniskiem jest położona stalowa płyta zabezpieczająca parkietową posadzkę przed wypadaniem iskier.
Drugi okaz znajdujący się w auli (dawnej jadalni) to kominek otwarty z obudową bogato rzeźbioną w drewnie. Powyżej paleniska znajduje się lustro a front obudowy jest wypełniony szkliwioną ceramiką (motyw w kolorze białym, niebieskim i szarym).
Ponadto, w zabytkowej willi można ujrzeć ciekawe zabudowy grzejników, które w dawnych czasach miały przysłaniać, nowoczesne i nie pasujące do klasycznych wnętrz “wynalazki”.
Będąc w pobliżu, naprawdę warto tu zajrzeć!

Planujesz kominek, piec lub kuchnię kaflową? Marzysz o piecu chlebowym lub do pizzy?

Skorzystaj z naszej oferty:

+48 504 481 668, maciekburdzy@gmail.com, kaflarnia-zduny.pl.

Świadczymy usługi na terenie całej Polski.

Wybrane artykuł