maciekburdzy@gmail.com

Zduńskie opowieści to serwis o kaflach, piecach i kominkach. Przedstawia dawne urządzenia grzewcze. Pokazuje zdjęcia, ciekawostki historyczne, rysunki, własne i cudze artykuły oraz odkrycia i wspomnienia. Zawiera i informuje o wydarzeniach z branży zduńskiej oraz wystawach muzealnych. Wywołuje uczucia od melancholii po uśmiech. Buduje zamiłowanie do dawnych rzeczy, które przeminęły oraz promuje kulturę ognia.

Mini fenix, czyli piec z herbatą w tle

Dodane: 23 Lip 2014
Komentarzy: Off

Zamiana kawałka gliny w kamionkę, w której można zaparzyć i napić się herbaty trwa wiele dni – toczenie naczyń na wsad, suszenie, wypał, piec stygnie i… gotowe.
A gdyby tak zamknąć ten proces w jednym dniu – rano wytoczyć czajnik i czarki, wysuszyć je, zbudować piec i wypalić je drewnem w temp. 1300st. C, ostudzić i wieczorem zaparzyć i napić się herbaty.
Prawdopodobnie to przepis na katastrofę – małą katastrofę, bo to parę małych naczyń i mały piec – mini fenix – ten na zdjęciach to na razie prototyp (można go postawić w kilka minut).
Trzeba dobrać masę, żeby zniosła szybkie suszenie, szybki wypał i szybkie studzenie; sprawdzić piec, czy łapie i jak szybko temperaturę; popróbować, poeksperymentować.

Po co to wszystko? Hm… dobre pytanie.

01 02 03 04 05 06Grzegorz Ośródka

Planujesz kominek, piec lub kuchnię kaflową? Marzysz o piecu chlebowym lub do pizzy?

Skorzystaj z naszej oferty:

+48 504 481 668, maciekburdzy@gmail.com, kaflarnia-zduny.pl.

Świadczymy usługi na terenie całej Polski.