maciekburdzy@gmail.com

Zduńskie opowieści to serwis o kaflach, piecach i kominkach. Przedstawia dawne urządzenia grzewcze. Pokazuje zdjęcia, ciekawostki historyczne, rysunki, własne i cudze artykuły oraz odkrycia i wspomnienia. Zawiera i informuje o wydarzeniach z branży zduńskiej oraz wystawach muzealnych. Wywołuje uczucia od melancholii po uśmiech. Buduje zamiłowanie do dawnych rzeczy, które przeminęły oraz promuje kulturę ognia.

Firma i muzeum Brunner w Eggenfelden

Dla zorientowanych nie trzeba przedstawiać firmy Brunner z Eggenfelden (Niemcy). Dla tych, którzy pierwszy raz o niej słyszą warto zacytować słowa z jej strony :

…to zakorzenione w tradycji rodzinne przedsiębiorstwo, które ma swą siedzibę w regionie Niederbayern na austriacko-bawarskim pograniczu.

BRUNNER to ludzie – najczęściej zabawni i przyjaźnie nastawieni do życia, ale jedno traktujemy bardzo poważnie: jesteśmy szczerzy i dumni z naszej firmy.

Tradycyjne wartości i najnowocześniejsza technika idą u nas w parze.

W tej atmosferze powstają u nas produkty, które pod względem jakości i rozwiązań technicznych nie mają sobie równych.

Do wszystkiego dochodzimy sami

To brzmi wprawdzie staromodnie, ale u nas się sprawdza. Ponieważ tylko wtedy, gdy człowiek zna całość może poczuć dumę i związek z tym co robi, o czym świadczą najlepiej nasze produkty.

Wszystko zaczyna się u nas od projektu, od konstruowania prototypu przez naszych inżynierów i techników. Potem rozpoczyna się seria testów i żmudnych badań laboratoryjnych, aż do uruchomienia seryjnej produkcji w naszej własnej odlewni. Końcowy montaż i kontrola jakości zamykają ten proces, krótko zanim gotowe wkłady opuszczą nasz zakład.

Jeśli kiedyś przyjdzie coś naprawić w tym co dostarczyliśmy, robimy to chętnie i bez zbędnych formalności. W końcu to nasz produkt i nie zamierzamy się tego wypierać.

Siedziba oraz ekspozycja firmy zdaje się to w 100% potwierdzać…

Z racji tego, że nie jest blisko, warto ją więc odwiedzić wirtualnie :

W subtelnym półmroku, w przygaszonym piwnicznym wejściu, w miejscowości Eggenfelden można zobaczyć kilkadziesiąt lat tradycji rodziny Brunnerów…

About the Author