Poza renowacją starych pieców, wykonujemy kompleksowe usługi zduńskie. Specjalizujemy się w budowie pieców i kominków kaflowych oraz trzonów kuchennych. Nasze urządzenia budujemy zarówno w technice tradycyjnej, jak i w nowoczesnej. Ponadto, przyjmujemy indywidualne i nietypowe zlecenia. Prowadzimy sprzedaż artykułów z branży zduńskiej i kafli oraz urządzeń grzewczych, w tym palenisk piecowych i wkładów kominkowych. Współpracujemy z renomowanymi firmami a korzystając z naszego wieloletniego doświadczenia oraz w oparciu o szkolenia branżowe, dokonaliśmy szczegółowej selekcji dostępnego na rynku asortymentu, który idealnie wpisuje się w sugerowane przez nas rozwiązania techniczne i estetyczne.
Oferujemy produkty renomowanych firm:
Budowane przez nas kominki, piece kaflowe i inne urządzenia grzewcze gwarantują Państwu przytulne ciepło w całym domu i możliwość przytulenia się w mroźne zimowe wieczory do cieplutkiego kominka lub pieca…
Więcej szczegółów po kliknięciu w nagłówek.
KOMINKI
Specjalizujemy się tylko i wyłącznie, w budowie kominków grzewczych, pieców i kuchni kaflowych. Nasze kominki i piece kaflowe są zdolne ogrzewać dom w sposób ciągły i komfortowy przy dwu-, trzykrotnym załadunku drewna na dobę. Zbudowane przez nas kominki, oprócz aspektu wizualnego, są źródłem znacznych oszczędności przez zastosowanie drewna jako paliwa do ogrzania domu. Wymierny efekt, osiągamy przez stosowanie najnowszej generacji materiałów akumulacyjnych. W takim przypadku, działanie wkładu kominkowego łączymy z ceramicznymi modułami akumulacyjnymi, których bryły akumulują ciepło i promieniują nim przez 8-12 godzin lub wodnymi wymiennikami ciepła, ogrzewającymi wodę centralnego ogrzewania lub użytkową. Ciepło kominka grzewczego oddawane jest za pomocą promieniowania całej powierzchni kominka a w związku z przejęciem przez masę kumulacyjną nadwyżki ciepła i sukcesywne jej uwalnianie w czasie, nie występuje efekt przegrzania pomieszczenia i zachowany jest wysoki komfort cieplny przez wiele godzin.
Jesteśmy przedstawicielem renomowanych, oferujących wkłady kominkowe i piecowe, które idealnie wpisują się w proponowane bryły kominków, ze względu na design i parametry grzewcze. Z szacunku do naszych Klientów, do budowy stosujemy materiały najwyższej jakości. W ten sposób powstają wysokiej jakości pieco-kominki, przy których nasi Klienci rozkoszują się ogniem, a naturalne ich ciepło wykorzystują do tworzenia zdrowej i miłej atmosfery.
KOMINKI AKUMULACYJNE
Myśląc o prawdziwym piecu kaflowym musimy zdać sobie sprawę, że popularny wkład kominkowy nie spełni wymagań tego urządzenia. Do tego typu realizacji potrzebne jest specjalne palenisko piecowe o większej wytrzymałości i innych parametrach, które jest przystosowane do przyjmowania znacznie większych niż przy wkładach kominkowych obciążeń cieplnych. Wkład piecowy nie może być podłączony bezpośrednio do przewodu dymowego, lecz powinien współpracować z różnego rodzaju odbiornikami ciepła, typu masa kumulacyjna, kanały lub wymiennik wodny.
Kominki akumulacyjne w systemie mieszanym łączą kominek konwekcyjny z efektywnością pieca akumulacyjnego. Największą zaletą tego rozwiązania jest wysoka efektywność grzewcza przy zachowaniu prawdziwej wizji ognia kominkowego. Przy budowie kominków grzewczych stosuje się masy akumulacyjne, w różnej postaci i kształtach. Spaliny z paleniska wkładu kominkowego kierowane są do kanałów ceramicznych lub nasadowych krążków tworzących masę akumulacyjną. Przechowują one energię cieplną na następnych kilka do kilkunastu godzin. Masa akumulacyjna w kominku zajmuje znacznie mniejszą objętość niż szamotowa w piecu kaflowym, spełnia jednak doskonale swoje zadanie ze względu na znacznie większą gęstość. Obudowa kominka wykonana jest z materiałów ceramicznych, dobrze przewodzących ciepło, takich jak kafle piecowe, płyty lub cegły szamotowe. Do budowy wykorzystuje się tynki i inne materiały zduńskie przystosowane do wysokich temperatur. Ciepło oddawane jest przede wszystkim za pomocą promieniowania całej powierzchni kominka.
PIECE AKUMULACYJNE
Zalety pieców akumulacyjnych to maksymalna efektywność spalania drewna oraz zdolność akumulacji wytworzonej energii cieplnej. Piec akumulacyjny zbudowany jest z trzech podstawowych elementów: paleniska, masy akumulacyjnej i obudowy. Wszystkie elementy pieca pozostają w związku z sobą, lecz są niezależne od siebie. Ten sposób budowy sprawia, że praktycznie nie ma ograniczeń, co do bryły pieca. W tym przypadku do budowy wykorzystuje się paleniska szamotowe lub żeliwno-szamotowe, które zapewniają optymalne i całkowite spalanie drewna, uzyskując wysoką temperaturę na wyjściu spalin. Dzięki temu możliwe jest nagrzanie kilkuset kilogramowej masy akumulacyjnej, którą tworzą kanały wykonane z cegieł i płyt szamotowych lub gotowych modułów ceramicznych o wysokiej gęstości. Wielkość masy akumulacyjnej powiązana jest z rozmiarem paleniska i dobierana według prawideł rzemiosła zduńskiego. Wewnątrz pieca akumulacyjnego znajduje się zamknięte powietrze, które przenosi ciepło z masy na obudowę. Obudowy wykonane są z materiałów ceramicznych dobrze przewodzących ciepło, takich jak kafle piecowe lub szamotowe płyty akumulacyjne. Piec akumulacyjny ma doskonałą charakterystykę cieplną. Pomimo wytworzenia dużych ilości ciepła z jednego załadunku drewna, oddaje je w sposób ciągły, przez następne kilkanaście do dwudziestu kilku godzin. Dzięki temu nie musimy stale podkładać do paleniska, by mieć ciepło.
TRADYCYJNE PIECE KAFLOWE
W ofercie naszej pracowni, jest przede wszystkim budowa pieców kaflowych i trzonów kuchennych w tradycyjnej, zduńskiej technologii. Do budowy urządzeń używamy cegieł i płytek szamotowych, zaprawy zduńskiej oraz drutu. Dodatkowo istnieje możliwość wbudowania wymiennika wodnego wykorzystywanego w instalacjach centralnego ogrzewania i do podgrzewania wody użytkowej. Oferujemy również typy gotowych kuchni wolno stojących wmontowanych w ramy stalowe.
SYSTEMY KOMINOWE
Montujemy i oferujemy systemy kominowe renomowanych producentów.
SYSTEMY DGP
Wykonujemy instalacje i oferujemy systemy dystrybucji gorącego powietrza.