maciekburdzy@gmail.com

Zduńskie opowieści to serwis o kaflach, piecach i kominkach. Przedstawia dawne urządzenia grzewcze. Pokazuje zdjęcia, ciekawostki historyczne, rysunki, własne i cudze artykuły oraz odkrycia i wspomnienia. Zawiera i informuje o wydarzeniach z branży zduńskiej oraz wystawach muzealnych. Wywołuje uczucia od melancholii po uśmiech. Buduje zamiłowanie do dawnych rzeczy, które przeminęły oraz promuje kulturę ognia.

O kaflach w Werandzie…

Ciekawy artykuł o pięknym wnętrzu ze ślicznym piecem kaflowym… a wszystko w ekskluzywnym magazynie wnętrzarskim “Weranda” …

Kafle z kaflarni Kafel-Kar

weranda 001(1) weranda1 003 14702_1363173821

Pastelowa układanka

Monika połączyła w swoim domu wszystko to, co lubi najbardziej: amerykańską elegancję, angielską przytulność i skandynawską prostotę.

Wprowadzili się tu w Wielką Sobotę. I od razu urządzili świąteczne śniadanie. Był wysprzątany dom, wielkanocne dekoracje, świece, pierwsze wiosenne kwiaty, rozpalony kominek, goście i tradycyjnie zastawiony stół. – Bez specjalnej taryfy ulgowej – mówi Monika Książek. – Choć, prawdę mówiąc, część potraw przynieśli rodzice – dodaje jakby z żalem, że coś zakłóciło ten iście amerykański scenariusz o idealnym domu i jego gospodarzach.

Wprawdzie kuchnia już działała, ale przeprowadzka i przygotowanie dekoracji pochłonęło Monikę doszczętnie. Za to nie było nierozpakowanych kartonów, wiszących na kablach żarówek czy łysych okien. Mało tego, zrobiła nawet wielkanocny wieniec na drzwi (całkiem w amerykańskim stylu), z bukszpanu, kolorowych wstążek i jajek. – Wiatr był wtedy taki, że jajka ciągle uderzały o drzwi, a my biegaliśmy, myśląc, że ktoś puka – śmieje się z tamtego przyjęcia.

Więcej : http://www.weranda.pl/archiwum/436-2013-04/14702-pastelowa-ukladanka

 

Planujesz kominek, piec lub kuchnię kaflową? Marzysz o piecu chlebowym lub do pizzy?

Skorzystaj z naszej oferty:

+48 504 481 668, maciekburdzy@gmail.com, kaflarnia-zduny.pl.

Świadczymy usługi na terenie całej Polski.

Wybrane artykuł