maciekburdzy@gmail.com

Zduńskie opowieści to serwis o kaflach, piecach i kominkach. Przedstawia dawne urządzenia grzewcze. Pokazuje zdjęcia, ciekawostki historyczne, rysunki, własne i cudze artykuły oraz odkrycia i wspomnienia. Zawiera i informuje o wydarzeniach z branży zduńskiej oraz wystawach muzealnych. Wywołuje uczucia od melancholii po uśmiech. Buduje zamiłowanie do dawnych rzeczy, które przeminęły oraz promuje kulturę ognia.

Proboszczówka w Brzostowie

Posted On 26 lip 2014
Comment: Off

Pewien znany ktoś – jak w dawnej piosence Marka Grechuty –  postanowił wyremontować dawny majątek dworski. Wybór padł na  rezydencję w powiecie jarocińskim. Najpierw pieczołowicie do dawnego blasku został przywrócony sam dwór. Potem przyszła kolej na na pobliską „proboszczówkę”. Prace budowlane mają się końcowi… lecz jeszcze trochę musimy poczekać na ich finał.

Uchylając już dziś rąbka tajemnicy, warto zachwycić się zamiłowaniem Inwestora do dawnego rzemiosła zduńskiego…

Otóż, w każdym z pomieszczeń znajdują się niezwykłe i zarazem czynne piece kaflowe z minionej epoki.

Dziś zdjęcia z prac wykończeniowych i zduńskich wykonywanych przez rzemieślnika z Poznania.

W przyszłości znajdziemy piece w pięknych i odtworzonych wnętrzach…

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

About the Author