maciekburdzy@gmail.com

Zduńskie opowieści to serwis o kaflach, piecach i kominkach. Przedstawia dawne urządzenia grzewcze. Pokazuje zdjęcia, ciekawostki historyczne, rysunki, własne i cudze artykuły oraz odkrycia i wspomnienia. Zawiera i informuje o wydarzeniach z branży zduńskiej oraz wystawach muzealnych. Wywołuje uczucia od melancholii po uśmiech. Buduje zamiłowanie do dawnych rzeczy, które przeminęły oraz promuje kulturę ognia.

Serdecznie witamy na wyjątkowej witrynie Zduńskie Opowieści!

Przedstawia dawne urządzenia grzewcze. Pokazuje zdjęcia, ciekawostki historyczne, rysunki, własne i cudze artykuły oraz odkrycia i wspomnienia. Zawiera i informuje o wydarzeniach z branży zduńskiej oraz wystawach muzealnych. Wywołuje uczucia od melancholii po uśmiech. Buduje zamiłowanie do dawnych rzeczy, które przeminęły oraz promuje kulturę ognia.

Portal został podzielony na kilka działów…

Archiwalia przeniosą Państwa do minionych czasów, Rozmaitości wywołają zduński mętlik, Technika to dział dla wytrwałych, Kąt garncarza da możliwość wirtualnego poczucia gliny, Biblioteka to wydawnictwa, które warto mieć a z pewnością przewertować a Miejsca, to obiekty ze zduńskimi okazami… Z Wydarzeniami warto być na bieżąco.

Miłośnicy zduństwa, kaflarstwa, ceramiki i architektury nie znajdą tu nudy.

Jednocześnie, portal Zduńskie Opowieści, to witryna naszej Pracowni zduńsko-ceramiczno-konserwatorskiej…

Nasza działalność, to przede wszystkim pasja oraz realizacja działań statutowych Fundacji Ochrony Zabytków Monumenta Poloniae, polegających na promowaniu i utrwalaniu tradycji rzemiosła zduńskiego i ceramicznego.

Organizujemy zloty, konferencje i wystawy, a także prowadzimy warsztaty ceramiczne oraz warsztaty zduńskie. Jak na taką małą organizację, pełno nas w mediach i niekiedy jesteśmy doceniani ? .

Całe nasze życie zawodowe i prywatne, kręci się wokół ceramiki, kafli i zduństwa.

Czasem wydamy jakąś publikację.

Ponoć nazywa się to pasją

Jeździmy na targi, zwiedzamy muzea, inwentaryzujemy i fotografujemy…

 

Już wkrótce otworzymy małe muzeum ale wyjątkowe i z prawdziwego zdarzenia.