maciekburdzy@gmail.com

Zduńskie opowieści to serwis o kaflach, piecach i kominkach. Przedstawia dawne urządzenia grzewcze. Pokazuje zdjęcia, ciekawostki historyczne, rysunki, własne i cudze artykuły oraz odkrycia i wspomnienia. Zawiera i informuje o wydarzeniach z branży zduńskiej oraz wystawach muzealnych. Wywołuje uczucia od melancholii po uśmiech. Buduje zamiłowanie do dawnych rzeczy, które przeminęły oraz promuje kulturę ognia.

Retro cegły, to nietuzinkowe glazurowane płytki, zachowujące kształt cegły o wymiarach 24,0-26,5 cm x 6,5-7,0 cm, przeznaczone do okładzin ściennych i kominków, powstałe ze starych i  prawdziwych cegieł rozbiórkowych, nadające charakterystyczny styl.

Jest to niestandardowa oferta, dla odbiorcy indywidualnego oraz dla firm i instytucji. Niby to nic wyjątkowego, ale to jednocześnie drugie życie starej cegły oraz wyjątkowy i współczesny design.

W dzisiejszym XXI wieku, w którym następuje renesans ceglanych wnętrz, szczególnie ceniona jest cegła zabytkowa, której pozyskanie we właściwej jakości, jest zadaniem trudnym i żmudnym.

Przy bogatej ofercie handlowej płytek surowych, nowych i wtórnych, nawet w różnych fakturach i odcieniach, nasza oferta jest bardziej wyjątkowa z prozaicznego względu.

Podobnie jak inni, nadajemy wnętrzu rustykalny styl, w którym wykorzystujemy ręczną pracę, poprzednich pokoleń ceramików, tworzących cegły, z których wiele, pozyskanych i starannie wyselekcjonowanych przez nas, ma sto  i więcej lat.

Jednakże, po rzemieślniczej i żmudnej obróbce materiału, od rozbiórki, przez czyszczenie i cięcie, wykorzystując nasze próby, doświadczenie ceramików i zmysł artystyczny, uzyskujemy niebywałe efekty wizualne.

Podjęliśmy nietuzinkowy proces szkliwienia starych cegieł, nadając im fakturę i efekt, który nie mierzy się z niczym innym.

Retro cegły, to lica i środki dawnych cegieł, ze świadomym zachowaniem oryginalnych zanieczyszczeń i deformacji, zróżnicowania kolorystycznego, odprysków, uszczerbków i różnic w wymiarach, glazurowane szkliwami transparentnymi i efektownymi oraz poddane wysokiej obróbce termicznej. Dzięki temu, w porównaniu do płytek ceglanych, impregnowanych i malowanych, Retro cegły są trwalsze i bardziej efektowne.

Ze względu na dłuższy i bardziej złożony proces produkcyjny, nie jest to asortyment tani, jednakże może zdobić nasze wnętrza, przez kolejne kilkadziesiąt lat.

Retro cegły, to unikalny efekt, którego nie da się powtórzyć. Każda inwestycja będzie inna a indywidualne płytki możemy mieszać i układać w niezliczonej ilości wzorów oraz podkreślać spoiną w kolorze okładziny lub kontrastować całą paletą barw.

Retro cegły, to prawdziwe handmade, które wyróżni Twoje wnętrze, spośród zalewających nas trendów, promujące klony „mieszkań bez duszy”.

Wizualizacje

Motywy

Wzory