maciekburdzy@gmail.com

Zduńskie opowieści to serwis o kaflach, piecach i kominkach. Przedstawia dawne urządzenia grzewcze. Pokazuje zdjęcia, ciekawostki historyczne, rysunki, własne i cudze artykuły oraz odkrycia i wspomnienia. Zawiera i informuje o wydarzeniach z branży zduńskiej oraz wystawach muzealnych. Wywołuje uczucia od melancholii po uśmiech. Buduje zamiłowanie do dawnych rzeczy, które przeminęły oraz promuje kulturę ognia.

Rodzaje kominków

…ze stalową haubą.

Gorące gazy z komory spalania schładzają się na powiększonej przez dospawane elementy powierzchni stalowej hauby i w ten sposób oddają ciepło w postaci gorącego powietrza. To rozwiązanie jest idealne, gdy potrzebna jest duża moc cieplna przy małej powierzchni zabudowy wkładu.
Speicher-Kamin

Kominek akumulacyjny…

… z dostawioną ceramiczną masą akumulacyjną.

Gorące gazy z komory spalania są zbierane w zwarty strumień przez żeliwną kopułę. Dzięki temu można dobrze nagrzać ceramiczną masę akumulacyjną, jak w przypadku pieca kaflowego. To rozwiązanie jest najlepsze, kiedy nieco większy kominek ma pełnić funkcję pieca działającego na zasadzie promieniowania ciepła.
mit aufgesetzter, keramischer Speichermasse.

… z masą akumulacyjną nadbudowaną ponad wkładem.

Gorące gazy z komory spalania przepływają przez ceramiczną masę akumulacyjną zainstalowaną zaraz powyżej paleniska. To rozwiązanie zapewnia wysoką efektywność i promieniowanie ciepła jak w piecu kaflowym przy niewielkiej powierzchni zabudowy.

Kessel-Kamin

Kominek wodny…

… z zainstalowanym wymiennikiem ciepła.

Gorące gazy z komory spalania przepływają przez wymiennik ciepła zainstalowany ponad paleniskiem. To rozwiązanie umożliwia wspomaganie centralnego ogrzewania za pomocą kominka

 

Źródło : http://pl.brunner.eu/know-how/fireplaces.aspx

 

Planujesz kominek, piec lub kuchnię kaflową? Marzysz o piecu chlebowym lub do pizzy?

Skorzystaj z naszej oferty:

+48 504 481 668, maciekburdzy@gmail.com, kaflarnia-zduny.pl.

Świadczymy usługi na terenie całej Polski.

Wybrane artykuł