maciekburdzy@gmail.com

Zduńskie opowieści to serwis o kaflach, piecach i kominkach. Przedstawia dawne urządzenia grzewcze. Pokazuje zdjęcia, ciekawostki historyczne, rysunki, własne i cudze artykuły oraz odkrycia i wspomnienia. Zawiera i informuje o wydarzeniach z branży zduńskiej oraz wystawach muzealnych. Wywołuje uczucia od melancholii po uśmiech. Buduje zamiłowanie do dawnych rzeczy, które przeminęły oraz promuje kulturę ognia.

Różnice między kaflami kominkowymi a piecowymi ?

Kafle kominkowe i piecowe w sposobie użycia i funkcji grzewczej nie różnią się od siebie.

Można dowolnie i zamiennie używać ceramiki kaflowej, do budowy pieców i kominków, oraz kuchni. Główne różnice są w wyglądzie i gotowym urządzeniu grzewczym.

Kafle piecowe tzw. kwadratele o wiele częściej są wykorzystywane do kuchni kaflowych i do tradycyjnych zabudów “ścianówek” podlaskich, niż do obudów kominków. Kafel zakorzeniony w polskiej wsi, w rozwiązaniach prostych, bardziej funkcjonalnych niż ozdobnych. Można również z nich budować ciekawe obudowy pieców.

big_Piec-kaflowy_210957

 Kafle kominkowe z reguły posiadają więcej kształtów do bogatszych wystrojów pieców (przewężenia, korony, gzymsy itp.) Oprócz właściwej funkcji grzewczej, posiadają bardzo mocne walory ozdobne i przeznaczone są do komponowania obudów pieców i kominków. Posiadają większą powierzchnię lica niż kafel piecowy. W tym samym formacie mogą przybierać różną stylistykę reliefu, lub gładką powierzchnię. Różnorodność kształtów i możliwość kombinacji, również wybarwienie szkliw, daje nieograniczone możliwości kompozycji.

Kafel-Kar

 

Planujesz kominek, piec lub kuchnię kaflową? Marzysz o piecu chlebowym lub do pizzy?

Skorzystaj z naszej oferty:

+48 504 481 668, maciekburdzy@gmail.com, kaflarnia-zduny.pl.

Świadczymy usługi na terenie całej Polski.

Wybrane artykuł