maciekburdzy@gmail.com

Zduńskie opowieści to serwis o kaflach, piecach i kominkach. Przedstawia dawne urządzenia grzewcze. Pokazuje zdjęcia, ciekawostki historyczne, rysunki, własne i cudze artykuły oraz odkrycia i wspomnienia. Zawiera i informuje o wydarzeniach z branży zduńskiej oraz wystawach muzealnych. Wywołuje uczucia od melancholii po uśmiech. Buduje zamiłowanie do dawnych rzeczy, które przeminęły oraz promuje kulturę ognia.

Rozpal domowe ognisko – Ossów 2014

Dodane: 08 Lip 2014
Komentarzy: Off

Bez tytułu

W związku z z upamiętnieniem działań wojennych podczas wojny polsko-bolszewickiej z 1920 roku pod Ossowem i Leśniakowizną, w dniu 15 sierpnia bieżącego roku, w kolejną rocznicę Bitwy Warszawskiej odbyło się niezwykłe plenerowe wydarzenie. Jego głównym punktem obchodów było widowisko historyczne z udziałem rekonstruktorów w uzbrojeniu i umundurowaniu z okresu tej wojny.  W  oryginalnej scenerii oraz patriotycznego i religijnego święta, można było ujrzeć kominy i piece, w tym czynne palenisko ceramiczne oraz piec chlebowy.

W sąsiedztwie dużej sceny, telebimu i namiotów oraz w obecności kilkudziesięciu tysięcy osób odwiedzających w tym dniu Ossów, znalazło się stoisko Cechu Rzemiosł i Przedsiębiorczości z Wołomina. Głowne role w przedstawieniu grała rodzinna firma Państwa Krupów ZDUNI EKSPRESJA OGNIA z Zielonki oraz znany producent kominów POUJOULAT. Do wydarzenia przyłączył się także Świat Kominków, który nieodpłatnie rozpowszechniał swoje wydawnictwa. W akcji brały udział także Zduńskie Opowieści, dzieki czemu mamy poglądowy materiał zdjęciowy.

Wydarzenie ROZPAL DOMOWE OGNISKO miała na celu zaprezentowanie rzemiosła zduńskiego, w tym urządzeń oraz kafli piecowych i kominkowych. Można było porozmawiać, dotknąć, połupać drewno oraz poczęstować się bułeczkami i kiełbasą pieczoną na drewnie w prawdziwym piecu chlebowym. Osoby zainteresowane, a tych naprawdę nie brakowało, otrzymały szereg informacji oraz materiałów na temat bezpiecznego budowania i użytkowania urządzeń piecowych i kominkowych. Atrakcją pleneru było pokazanie nowego paleniska ceramicznego autorstwa mistrza zduńskiego Dariusza Krupy.

Plener odbył się w atmosferze rodzinnego festynu a kilkadziesiąt tysięcy osób mogło zapoznać się z nowościami lub wrócić wspomnieniami do czasów, gdy niemalże w każdym domu był obecny piec kaflowy. Warto organizować takie przedsięwzięcia! Jest to bowiem okazja do pokazania możliwości własnej firmy oraz duże prawdopodobieństwo pozyskania nowych zleceń. Za rok znów tam będziemy…

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pod naszym patronatem

 

Planujesz kominek, piec lub kuchnię kaflową? Marzysz o piecu chlebowym lub do pizzy?

Skorzystaj z naszej oferty:

+48 504 481 668, maciekburdzy@gmail.com, kaflarnia-zduny.pl.

Świadczymy usługi na terenie całej Polski.