maciekburdzy@gmail.com

Zduńskie opowieści to serwis o kaflach, piecach i kominkach. Przedstawia dawne urządzenia grzewcze. Pokazuje zdjęcia, ciekawostki historyczne, rysunki, własne i cudze artykuły oraz odkrycia i wspomnienia. Zawiera i informuje o wydarzeniach z branży zduńskiej oraz wystawach muzealnych. Wywołuje uczucia od melancholii po uśmiech. Buduje zamiłowanie do dawnych rzeczy, które przeminęły oraz promuje kulturę ognia.

Oferujemy wkłady kominkowe sprawdzonych producentów (kliknij w logo):

 

 

Wkłady kominkowe Austroflamm to najwyższa jakość!

Keramott – wyłożenie komory spalania – wyjątkowy materiał, dostępny wyłącznie w Austroflammie. Charakteryzują go nadzwyczajne możliwości izolacyjne oraz kumulacyjne, dzięki czemu komora spalania szybko osiąga wysokie temperatury. Ponadto zapewnia on czyste spalanie przy jednoczesnym utrzymaniu niskiego poziomu emisji spalin.

 


Istniejąca od 2002 roku firma Arysto jest wyróżniającym się w branży producentem wkładów kominkowych. O wyjątkowości oferowanych przez nich produktów świadczy trwałość, niezawodność, elegancja oraz widoczna w każdym calu dbałość o szczegóły. Zalety produktów, to m.in. monolityczna konstrukcja zapobiegająca rozszczelnieniu wkładu, przystosowane do ciągłego palenia, dolna oraz górna kurtyna powietrzna skutecznie zapobiega osadzaniu się cząsteczek sadzy i radiatory spawane są techniką spawu ciągłego, co daje gwarancję równomiernego rozkładu temperatury i naprężeń. Wkłady budowane są z blachy o grubości 4 mm, dzięki czemu konstrukcja jest odporna na odkształcenia i pęknięcia a palenisko wyłożone szamotem o grubości 40 mm, pozwala na uzyskanie doskonałej pojemności cieplnej. Każdy wkład wyposażony jest w system dopalania spalin oraz deflektor w górnej części paleniska a modele są przystosowane do pracy w domach z rekuperacją. Każdy wkład otwierany na bok może być wyprodukowany w wersji podnoszonej do góry.

 

Producent, którego nie trzeba przedstawiać!

Wkłady kominkowe firmy Spartherm to produkty najwyższej klasy zapewniające poczucie bezpieczeństwa i dające wrażenie przytulności. Proponowane wkłady kominkowe charakteryzuje mnogość wariantów, szeroki wybór kształtu szyb oraz liczne wykończenia frontów drzwiowych. Spartherm wykonuje również nietypowe paleniska, kasety i ramy maskujące we wszystkich możliwych wariantach. W ofercie m.in: wkłady kominkowe; wkłady kominkowe II generacji, wkłady kominkowe z płaszczem wodnym (wkłady wodne, H2O);; wkłady piecowe, wkłady RLU (kominki do domów energooszczędnych i pasywnych), wkłady GET (kominki o zmniejszonej głębokości), wkłady nietypowe.

 

 

Wkłady kominkowe polskiej firmy Unico, to jakość i gwarancja serwisu. Podstawowe zalety, to: system czystej szyby powietrze jest doprowadzone do górnej części komory paleniskowej i spływa poprzez otwory nad drzwiczkami, tworząc naturalne korytarze powietrzne, chroniące szybę kominka przed zabrudzeniem osadami ze spalania. Ceramiczny deflektor – element wkładu, który wydłuża drogę spalin, obniża ich temperaturę i powoduje lepsze dopalenie, co daje możliwość odzyskania większej ilości ciepła. Zmniejsza się zużycie opału, a sprawność kominka wzrasta. Podwójna szyba – Emisja ciepła wypromieniowywanego przez szybę jest zmniejszona, dzięki czemu w komorze uzyskuje się jeszcze wyższe temperatury. Ma to korzystny wpływ na proces spalania, a także pozwala zachować szybę kominka w czystości. System Refrabox – innowacyjne rozwiązanie stosowane wyłącznie we wkładach UNICO – wyłożenie paleniska kompletem płyt pionowych i samonośnym deflektorem wykonanym z ceramiki typu Refrabox. Ogniotrwały i odporny na udary mechaniczne materiał zwiększa ilość energii zakumulowanej w komorze spalania i pozwala na długotrwałe użytkowanie kominka.