maciekburdzy@gmail.com

Zduńskie opowieści to serwis o kaflach, piecach i kominkach. Przedstawia dawne urządzenia grzewcze. Pokazuje zdjęcia, ciekawostki historyczne, rysunki, własne i cudze artykuły oraz odkrycia i wspomnienia. Zawiera i informuje o wydarzeniach z branży zduńskiej oraz wystawach muzealnych. Wywołuje uczucia od melancholii po uśmiech. Buduje zamiłowanie do dawnych rzeczy, które przeminęły oraz promuje kulturę ognia.

Włoska historia, SERGIO LEONI

W kulturze włoskiej, charakterystyki postaci artysty i rzemieślnika często pokrywają się idealnie, zupełnie jak dwie połówki formy. Historia Sergio Leoni jest w tym sensie wzorowym przykładem: od zakończenia wczesnych studiów w kierunku rysunku artystycznego, rzeźby i modelowania gliny – które zaczął jeszcze jako chłopiec , 50 lat temu – Maestro poświęcił kreatywność i stylistyczne badania wytwarzaniu pieców na drewno, ich artystycznemu charakterowi oraz jakości ogrzewania.

W warsztacie Serio Leoni, każdy piec na drewno jest wykonywany ręcznie , przy użyciu naturalnych elementów i materiałów – takich jak glina, woda czy ogień – których połączenie określa rytm produkcji.

Cała reszta to kwestia posiadania niezbędnych umiejętności, pokory koniecznej do słuchania i cierpliwości do eksperymentowania, tak jak zawsze twierdził Sergio Leoni.

1

Wynikiem jest kolekcja artystycznych pieców na drewno wykonanych z ceramiki , z wieloletnim okresem żywotności , gwarantujących niepowtarzalny dobrobyt dzięki wytwarzanemu ciepłu oraz wzbudzających niezrównane emocje dzięki swojemu pięknu widocznemu w pałacach, zamkach, jak również dawnych i współczesnych domach na całym świecie.

2 2 (1)2

Kilka przykładów pieców z manufaktury Sergio Leoni.

1 (2) 2 (2) 4 6 7 8 9 10

Źródło

 

Planujesz kominek, piec lub kuchnię kaflową? Marzysz o piecu chlebowym lub do pizzy?

Skorzystaj z naszej oferty:

+48 504 481 668, maciekburdzy@gmail.com, kaflarnia-zduny.pl.

Świadczymy usługi na terenie całej Polski.

Wybrane artykuł