maciekburdzy@gmail.com

Zduńskie opowieści to serwis o kaflach, piecach i kominkach. Przedstawia dawne urządzenia grzewcze. Pokazuje zdjęcia, ciekawostki historyczne, rysunki, własne i cudze artykuły oraz odkrycia i wspomnienia. Zawiera i informuje o wydarzeniach z branży zduńskiej oraz wystawach muzealnych. Wywołuje uczucia od melancholii po uśmiech. Buduje zamiłowanie do dawnych rzeczy, które przeminęły oraz promuje kulturę ognia.

Wystawa „Siemiatycze – od gliny do kafli”

W Nałęczowie w dniach 5-8 czerwca 2013 w parku Zdrojowym będzie miała miejsce akcja pod hasłem KOMINEK JEST EKO – Szkoła Bezpiecznego Palenia. Jednym z jej elementów będzie wystawa fotograficzna „Siemiatycze – od gliny do kafli” .
W Siemiatyczach na Podlasiu od XIX wieku produkowane są kafle piecowe. W okresie międzywojennym w miasteczku blisko 70% mieszkańców pracowało w przemyśle kaflarskim, w okolicy były 23 kaflarnie, gdzie wytwarzano 75% kafli kwadrateli w Europie. Obecnie w Siemiatyczach funkcjonują 3 kaflarnie. Proces wyrobu kafli jest cały czas ten sam – są one wykonywane ręcznie i wypalane w piecach opalanych drewnem. Podlaskie piece wykonane z siemiatyckich kafli są nieodłącznym elementem podlaskich domów.

Wystawa w Nałęczowie będzie pokazywała proces powstawania i wypalania kafli.

wystawa_siemiatycze_male,mVOUwmObZlOY5YVUlA

Planujesz kominek, piec lub kuchnię kaflową? Marzysz o piecu chlebowym lub do pizzy?

Skorzystaj z naszej oferty:

+48 504 481 668, maciekburdzy@gmail.com, kaflarnia-zduny.pl.

Świadczymy usługi na terenie całej Polski.

Wybrane artykuł