maciekburdzy@gmail.com

Zduńskie opowieści to serwis o kaflach, piecach i kominkach. Przedstawia dawne urządzenia grzewcze. Pokazuje zdjęcia, ciekawostki historyczne, rysunki, własne i cudze artykuły oraz odkrycia i wspomnienia. Zawiera i informuje o wydarzeniach z branży zduńskiej oraz wystawach muzealnych. Wywołuje uczucia od melancholii po uśmiech. Buduje zamiłowanie do dawnych rzeczy, które przeminęły oraz promuje kulturę ognia.

Wystawa „Piękno, które grzeje” – cieszyńskie kafle piecowe

Zapowiedź ciekawej wystawy :

„Piękno, które grzeje” – cieszyńskie kafle piecowe

2013-10-01 – 2013-12-31

Kafle piecowe to oprócz ceramiki naczyniowej, najczęściej znajdywane podczas badań archeologicznych pozostałości kultury materialnej mieszkańców miast. Nowożytne kaflarstwo jest do tej pory niedoceniane wśród badaczy tego okresu, chociaż stanowiło bardzo ważny element życia codziennego.

Muzeum Śląska Cieszyńskiego zamierza zaprezentować na wystawie dotychczasowe efekty badań nad kaflarstwem cieszyńskim – średniowiecznym i nowożytnym. Wyeksponowane zostaną pięknie zdobione, w większości przypadków glazurowane kafle o różnej ornamentyce – heraldycznej, architektonicznej, mitologicznej, portretowej i kontynuacyjnej; autorzy wystawy pokuszą się również o rysunkowe rekonstrukcje pieców z cieszyńskiego zamku oraz kamienic na Starym Mieście. Zbiory muzealne uzupełnione zostaną o analogie z Czech i Słowacji.

Miejscowość : Cieszyn
Miejsce : Piwnica Muzealna, Muzeum Śląska Cieszyńskiego
Organizator : Muzeum Śląska Cieszyńskiego
WWW : muzeumcieszyn.pl
Cena :  bilet ulgowy 2 zł, bilet normalny 4 zł

Planujesz kominek, piec lub kuchnię kaflową? Marzysz o piecu chlebowym lub do pizzy?

Skorzystaj z naszej oferty:

+48 504 481 668, maciekburdzy@gmail.com, kaflarnia-zduny.pl.

Świadczymy usługi na terenie całej Polski.

Wybrane artykuł