maciekburdzy@gmail.com

Zduńskie opowieści to serwis o kaflach, piecach i kominkach. Przedstawia dawne urządzenia grzewcze. Pokazuje zdjęcia, ciekawostki historyczne, rysunki, własne i cudze artykuły oraz odkrycia i wspomnienia. Zawiera i informuje o wydarzeniach z branży zduńskiej oraz wystawach muzealnych. Wywołuje uczucia od melancholii po uśmiech. Buduje zamiłowanie do dawnych rzeczy, które przeminęły oraz promuje kulturę ognia.

KOMUNIKAT

25.09.2023

UWAGA!

ZMIANY W FUNKCJONOWANIU MUZEUM.

Ze względu na to, iż projekt muzeum jest działalnością stricte hobbystyczną i prawie społeczną, a typowe obowiązki zawodowe, których nam nie brakuje, są związane z terminami i pracą w terenie, wprowadzamy niezbędne zmiany w jego funkcjonowaniu.

Już od 1 października b.r. (i przynajmniej do wiosny 2024 r.) zamykamy muzeum w niedzielę. Zatem muzeum nie będzie miało stałych dni i godzin otwarcia.

Od tego czasu i w dalszym ciągu grupy zorganizowane, będą mogły zwiedzać ekspozycję po uprzedniej rezerwacji i nawet przez cały tydzień, pod warunkiem naszej dostępności…

Turystom indywidualnym będzie nieco trudniej, ponieważ będą musieli cierpliwie poczekać na dni otwarte, które będziemy organizować i zapowiadać m.in. w mediach społecznościowych oraz na stronie: https://www.zdunskieopowiesci.pl/muzeum/.

Z jednej strony to utrudnienia a z drugiej może się okaże, że określone dni i wydarzenia staną się większą wartością i bardziej interesującą ofertą od typowej, niedzielnej dostępności…

 

Bilety