maciekburdzy@gmail.com

Zduńskie opowieści to serwis o kaflach, piecach i kominkach. Przedstawia dawne urządzenia grzewcze. Pokazuje zdjęcia, ciekawostki historyczne, rysunki, własne i cudze artykuły oraz odkrycia i wspomnienia. Zawiera i informuje o wydarzeniach z branży zduńskiej oraz wystawach muzealnych. Wywołuje uczucia od melancholii po uśmiech. Buduje zamiłowanie do dawnych rzeczy, które przeminęły oraz promuje kulturę ognia.

Szczeciński styl czyli niezwykłe piece szczecińskiej manufaktury Georga Kepplera

Szczeciński styl25 listopada br. nakładem wydawnictwa Softvision, ukazała się publikacja autorstwa Macieja Burdzy, zduna i pasjonata historii, pt. „Szczeciński styl czyli niezwykłe piece szczecińskiej manufaktury Georga Kepplera”. Publikacja powstała na zlecenie Fundacji Ochrony Zabytków MONUMENTA POMERANIAE (http://fundacja-monumenta.org). Jest to pierwsza część z planowanej serii wydawniczej dotyczącej historii urządzeń kultury ogniowej na Pomorzu, obejmującej tematykę kafli, pieców, kominków, zdunów, itp. Książka zawiera kolorowe i atrakcyjne litografie pochodzące z katalogu firmy Stettiner, vormals Kepplersche, Ofen-Fabrik in Stettin, zachowanego w jedynym egzemplarzu w zasobach Muzeum Narodowym w Szczecinie.
Publikacja „Szczeciński styl …” została wydana w formie poręcznego albumu przedstawiającego pełną kolekcję wzorów pieców i kominków z kafli z wyżej wymienionej manufaktury, budowanych w stylach historycznych na terenie Szczecina na przełomie XIX i XX wieku. Album ukazał się pod patronatem Muzeum Narodowego w Szczecinie, Archiwum Państwowego w Szczecinie, Książnicy Pomorskiej w Szczecinie oraz portali internetowych: kominki.org oraz wszczecinie.pl. Publikacja jest do nabycia w formie wysyłkowej, w cenie 48,00 zł (wraz z kosztem przesyłki na terenie RP) po wpłacie gotówkowej na konto Fundacji Ochrony Zabytków Monumenta Pomeraniae : 29 1240 3813 1111 0010 5375 3516 oraz potwierdzeniu wpłaty i przesłaniu danych adresowych na adres : info@fundacja-monumenta.org.
Całość zysków ze sprzedazy zostanie przeznaczona na działania statutowe fundacji.

Planujesz kominek, piec lub kuchnię kaflową? Marzysz o piecu chlebowym lub do pizzy?

Skorzystaj z naszej oferty:

+48 504 481 668, maciekburdzy@gmail.com, kaflarnia-zduny.pl.

Świadczymy usługi na terenie całej Polski.

Wybrane artykuł